Mesaj gönder

Haberler

August 30, 2022

"İşi biz de yapabiliriz": İnşaat sektörü, işgücü sıkıntısı içinde kadınlara bakıyor

New York'ta barista olarak yaklaşık 10 yıl geçirdikten sonra Desiree Camacho, yeni bir kariyer yolunu belirlemenin zamanının geldiğine karar verdi - inşaat.

Camacho, CBS News'e verdiği demeçte, "Kendi annem bile ona bunu yapmakla ilgilendiğimi söylediğimde 'Bunu neden yapmak isteyesin ki? Bu bir erkeğin işi' dedi."Ben de 'Evet, adamın parasına ihtiyacım var, o yüzden gidip adamın işini yapacağım' dedim."

Tarihsel olarak, inşaat erkek egemen bir alan olmuştur.Ama şimdi saflarına daha fazla kadın katılıyor.Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, kadınlar ülkenin inşaat iş gücünün yaklaşık %11'ini oluşturuyor.

 

Endüstri, Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, genellikle üniversite diploması gerektirmeyen işlerde kadın inşaat işçileri, bir erkek işçinin medyan ücretinin yaklaşık %95'ini kazanarak, ülkenin en dar ücret açıklarından birine sahip.

İnşaat sektöründeki kadın sayısı, hedeflenen işe alım kampanyaları nedeniyle yaklaşık on yılda %50'den fazla artarak kısmen bir milyonun üzerine çıktı.

Amerika'nın Kamu İşleri Kıdemli Yönetici Direktörü Brian Turmail, "Bu kesinlikle kullanılmayan bir pazar. Bir eli arkamızda bağlıyken işgücü sıkıntısıyla mücadele ediyoruz," dedi.

Ticaret birliği, kadınları inşaat işlerini düşünmeye çağıran ve on binlerce başvuruyu çeken bir dijital sosyal yardım kampanyası başlattı.

"Bu, karavan duvarındaki lanet olası pinup takvimini kaldırmak gibi temel bilgilerden, daha sıcak bir ortamı nasıl yaratacağımıza dair daha temel değişikliklere kadar her şey. Yeni insanları nasıl dinleriz?"dedi Turmail.

Carolinas'da Samet Corp. ücretli ebeveyn izni sunmaya başladı.Kadınlar artık işgücünün yaklaşık %20'sini oluşturuyor.

New York'a döndüğünde, Camacho metroda bir reklam gördükten sonra ticaret okuluna kaydoldu.

Camacho, "Buradayız, güçlüyüz" dedi."İşi de yapabiliriz. Ve bunu yapmak için gösteriyoruz."

 

hakkında en son şirket haberleri "İşi biz de yapabiliriz": İnşaat sektörü, işgücü sıkıntısı içinde kadınlara bakıyor  0

hakkında en son şirket haberleri "İşi biz de yapabiliriz": İnşaat sektörü, işgücü sıkıntısı içinde kadınlara bakıyor  1

hakkında en son şirket haberleri "İşi biz de yapabiliriz": İnşaat sektörü, işgücü sıkıntısı içinde kadınlara bakıyor  2

 

https://www.cbsnews.com/news/construction-labor-shortage-women/

İletişim bilgileri